top of page
תוכנית סדנאות

תכנית הסדנאות 

תכנית פיתוח אישי בקבוצה

תוכנית ייחודית שפותחה לקידום מנהיגות ופיתוח טאלנטים בכירים עם דגש על מנהיגות נשית. התוכנית זכתה במקום הראשון בתחרות המצוינות הארצית במשאבי אנוש לשנת 2023. 

מטרת התוכנית להצמיח ולחזק את המנהלים.ות בעלי הפוטנציאל לקידום בארגון. היא שמה דגש על מתן כלים ופרקטיקות מוכחות להצלחה בעולם המעשי, כל זה בלי לותר על הדבר החשוב באמת: לייצר שמחה.

אז איך אפשר לדאוג לרווחה הנפשית שלנו בלי לוותר על ההגשמה העצמית? איך אפשר להעלות את הפרודוקטיביות והמיקוד, ולהבין מה באמת מפעיל אותנו? איך אפשר להתמודד עם לחצים אדירים להגיע לתוצאות, ומה המשתנה החשוב ביותר שינבא את היכולת שלנו להגיע להישגים שסימנו לעצמנו? 

איך לבנות חזון האישי שמתדלק ומדייק את הדרך שלנו במעלה הקריירה, ומאפשר לנו להגיע לשיאים של עשיה משמעותית והשפעה.   

התוכנית מטפחת תרבות ארגונית שיתופית, שיתופי פעולה יזומים ואפקטיביים בין הא.נשים שעומדים.ות בראש המחלקות השונות בארגון.


אחרי למעלה משני עשורים בהם אני מנתחת ומראיינת את הא.נשים שעומדים.ות בראש המערכות הגדולות במשק, וחוקרת את המיומנויות שנחוצות להתפתחות עצמית והובלה – ארגנתי את כל הידע העצום שנצבר (גם מאחורי הקלעים) במסגרת תוכנית סדורה וידידותית כדי להנגיש אותו לאחרים ולייצר שינוי, להקנות תובנות וכלים מעולים שהוכחו כאפקטיביים במיוחד. התוכנית מבוססת על איסוף ידע חדש הנוצר בשדה (מאות תצפיות ועדויות מהשטח) ומחקרים אקדמיים בתחומי חקר המוח, פסיכולוגיה וניהול.


נלמד איך הבנת מערכת ההפעלה שלך ושל אחרים יכולה לחסוך לך חיבוטי נפש, זמן, כסף ותקיעות. התוכנית פרקטית ועשירה בכלים תובנות ותרגול. תתחילו ליישם, ותראו את הצמיחה האדירה.   

הרעיון הכללי הוא להבין את המכניקה של מערכת ההפעלה הייחודית שלנו כדי לעבוד מדויק על פי מידותינו. מהמקום הזה אפשר להתחיל לייצר פריצות דרך, מקומות שלא חלמנו להגיע אליהם, ולהטביע חותם. 

למי מתאימה תוכנית הסדנאות?
למנהלות ומנהלים בכירים מכל תחומי הפעילות, ששואפים לצמוח ולהגיע למקומות שלא חלמו, או חלמו - ולא חשבו שחלומות אפשר לקודד ולהפוך למציאות
.

בואו ללמוד את הפרקטיקות שמשמשות את מי שהגיעו לפסגות של עשיה. המפגש מתקיים פיזית וכולל הצגת כלים, מחקרים, ודוגמאות מעשיות. כל אלה כדי תוך מסע גילוי אישי במסגרת קבוצה.

כל מפגש קבוצתי כולל כ-10-15 משתתפים.ות ונמשך כ-3 שעות

תוכנית הסדנאות לפיתוח אישי

סדנא

התמודדות עם חסמים – להפוך קש לזהב 

בפרק זה נחשוף רעיונות וממצאים חדשים ומרגשים בניהול ויזמות. נבין כיצד אפשר לשפר היכרות עם העצמי עם היכולות, החסמים, החוזקות, הנכסים. נתעכב על החסמים שעומדים בדרכנו לתפקיד הבא. נבין מה הוא חסם, נדע לזהות אותו וללמוד על אסטרטגיות התמודדות. ניחשף לממצאים על השפעה של הרחבת המודעות, נבחן ממצאים מרתקים על הדרך להתמודד עם הימנעויות שתוקעות את ההתקדמות שלנו. נלמד מה זו חוזקה ונבין למה ההכרות עם החוזקות שלנו קריטית להבנת תחומי הפעילות שבהן שווה שנשקיע את רוב הזמן האנרגיה והמאמץ שלנו. נעמיק במיפוי החוזקות כמפתח להגדלת האפקטיביות שלנו – הדרך להבריק ולהביא ביצועים יוצאי דופן. נבין את עקרון הקומפנסציה שדוחף אותנו לפתח דרייב עוצמתי שמניע אותנו קדימה.

Notebook

סדנא

חזון אישי והצבת יעדים 

אז איך תדעו מה הייעוד שלכם.ן? זה לא יגיע אליכן.ם במשלוח בדואר, גם לא מבת קול משמים. נלמד להגדיר חזון, וממנו לגזור מטרות-על שיושבות על הערכים והמניעים העמוקים - כדי לאפשר הפיכת חלומות עמומים לתוכניות פעולה מעשיות ייעוד נשמע כמו משהו גדול מהחיים, אבל בסוף זה נפרט לרגע ועוד רגע. כשאנחנו מרגישים באלמנט שלנו, שקועים לגמרי, נשאבים לעשייה, מביאים את הדבר הייחודי הזה שלנו, את מה שמניע אותנו. אפשר לחסות בצל אי הידיעה, אבל להחמיץ את הייעוד שלך זה להחמיץ הרבה מאוד רגעים של חיבור אמיתי למקומות שהכי טובים לך, רק לך. זו מפת הדרכים שלך, המצפן. משם כבר הכול יותר פשוט ונכון. כל דבר אחר יתגלה כבועה עקרה, שחיה על סטרואידים. הבחירה בעיתונות הייתה החלטה רגשית. כזו היא הבנת הייעוד, קודם כל רגשית. אחרי שאת מחפשת זמן רב את הפעימה המדויקת, הרגע הזה שבו את יודעת מה אתה צריך לעשות בחיים הוא רגע מכונן, רגע שמפורז מהרעשים של החוץ.

Notebooks

סדנא

צמיחה 

חברות עסקיות חייבות לצמוח כל הזמן. יש גם הרבה אנשים שחיים את האתוס הזה. כשהם לא צומחים, הם מרגישים ממש לא טוב. אפשר ליישם חיים של צמיחה מתמדת. להשיג מיומנויות חדשות שגורמות לנו להתפתח, להתחבר לאנשים חדשים שמטעינים אותנו, להגיע למקומות מעניינים וחדשים שלא היינו בהם קודם. גם אם התהליך מאוד מאמץ, סוחט, ולאו דווקא מענג, בסופו של דבר הוא מייצר התפתחות. לחיות באווירה של צמיחה זו דרך חיים. אם החוזקות שלכן לא באות לידי ביטוי בעשיה היומיומית – זו החמצה. שם נמצא מרחב הצמיחה הכי גדול. וצמיחה היא הרבה פעמים תנאי הכרחי להרגשה של סיפוק ואושר. נלמד איך לבנות חיים מבוססי צמיחה.

Bamboo

סדנא

המכניקה של פריצות דרך

מה המשמעות של לפרוץ דרך? להפוך דבר בלתי אפשרי לאפשרי. במפגש המשמעותי הזה ניחשף לדרכים היצירתיות בהן נשים מובילות בעידן הנוכחי הצליחו לייצר פריצות דרך. נבחן כיצד כל משתתפת יכולה לאמץ תבניות חשיבה מסוג דומה כדי לייצר את מה שלא היה שם לפניה, ולהטביע חותם.

Wireless Earphones

סדנא

לברוא את התפקיד
הבא שלך

במפגש הקבוצתי נחשוף רעיונות וממצאים חדשים ומרגשים. נתרגל משימות המשפרות את יכולת ההכרות שלנו עם נטיות הלב הסמויות שלנו, ונבין איך אפשר לדייק את העשייה שלנו שתהיה בהלימה עם הנכסים האישיים שלנו, והמאוויים הכמוסים שאולי אפילו עוד לא גילינו בעצמנו. נבחן ממצאים מרתקים על מנעד האפשרויות שמתקיימות היום לעשיה שמטביעה חותם. אחד הכלים המשמעותיים בצמיחה הוא התבוננות בהצלחות של דמויות שמעוררות בנו השראה. נראה איזה דרכים עומדות לרשותנו כדי לתפור את התפקיד שמותאם למידותנו, נברא בדמותנו. ניחשף לרעיון בניית חזון אישי מבוסס ערכים המבטיח לנו חתירה לחיים בעלי משמעות. נכיר את מושג 'הזרימה' שטבע מיהיי ציקסנטמייהי ושנכונה לעשיה מיטבית. נלמד טכניקות לדיוק עצמי שיקלו עלינו בקבלת החלטות ובמימוש השאיפות, שחלקן, תגלו, לא ידוע לנו עדיין ועלינו לפלס דרך אליהן.

Fragile Mail

סדנא

לייצר ערך

הסביבה מתגמלת אותנו על הערך שאנחנו יודעים לייצר עבורה. יצירת ערך היא זו שגורמת לאחרים להתחבר אלייך, להעסיק אותך, לשלם לך יותר, לקחת אותך כשותפה, לראיין אותך. אחרי שנדייק את התחומים שבהם אנחנו יודעים לייצר ערך אבל גם אוהבים רבה יותר מהרבה אחרים – האנרגיה והמרץ וההתלהבות יעשו את העבודה. הבעיה היא שאנחנו עצמנו לא תמיד יודעים לראות את הכישרונות שטמונים בנו. אנחנו צריכים עין חיצונית חדה ואוהדת ואולי אפילו קבוצה שלמה.

patrick-perkins-ETRPjvb0KM0-unsplash_edi

סדנא

מיתוג עצמי

איך את מייצרת נוכחות ונראות לעשיה שלך, איך את אוספת את חומרי חיים, ובונה את הסיפור האותנטי שלך. רובנו לא תמיד יודעים לראות את הכישרונות שטמונים בנו. אנחנו צריכים.ות עין חיצונית חדה ואוהדת כדי לשקף לנו, להפוך את הכישרון הזה לקלף החזק שלנו, ואת חיינו - לבעלי ציר עלילתי מוצק.

davisuko-5E5N49RWtbA-unsplash.jpg

סדנא

לפתח חוסן

אחד ממפגשי השיא של התוכנית. מה משותף לאנשים שמצליחים להשיג יעדים כשכל היתר סביבם כבר נשברים או מתייאשים? היכרות עם מדד החוסן וההשפעה העצומה שלו על הביצועים בעולם המעשי. נלמד על אסטרטגיות בפיתוח חוסן, ונבחן מדוע אחת המיומנויות החשובות בעידן החדש היא היכולת לשהות בתוך אי וודאות. נדבר על מנגנון הפחד ונבין מה אנחנו טועים לחשוב ביחס אליו. נלמד איך לפתח אסטרטגיות התמודדות עם לחץ, וגם נכיר את ה"נשק" של האנשים שלא נלחצים בקלות. הניסיון להימנע מלחוות לחץ או משבר קטן, ההתעקשות להעלים את החלקים האלה מחיינו, זו הדרך הכי טובה להפוך את עצמנו לפגיעים יותר. אנחנו חיים בעידן עתיר גירויים ולחצים מתמשכים שניחתים עלינו בקצבים מואצים. לכן היום, יותר מאי פעם, חשוב שנדע לטפח את התודעה שלנו להתמודדות מיטבית עם הסביבה המציפה. זה אחד הפקטורים הכי משמעותיים בדרך להצלחה בעולם המעשי.

Citrus Fruits

סדנא

לייצר שמחה

הזמן עובר ותמיד נדמה שעוד מעט נגיע לנקודת השיא שרוטטת מעבר לאופק. אז מתי מגיע הרגע שהקונפטי יורד מהתקרה? היום אני כבר יודעת, השמחה היא תכלית בפני עצמה. לא משהו שקורה על הדרך. לא הייתי מטרחנת אתכם בזה לולא ראיתי שזה קורה להרבה אנשים אחרי שהשיגו שניים שלושה דברים בחיים. עשו 'וי' על כל כך הרבה סעיפים והגשימו חלומות, אבל השמחה הלכה ודעכה בסדנא מיוחדת נלמד איך לאמץ לחיים האסטרטגיות המדעיות לייצור שמחה. וזה משנה חיים. שמחה, שמובילה להגדלת יצרנות, שמובילה להישגים שמובילים בתורם להעלאת השמחה. סדנא חובה!

laurentiu-iordache-AiXeylszBPA-unsplash.jpg
כתבה בגלובס

סדנאות בארגונים 

תוכנית 'המשפיעות' זכתה במקום הראשון
בתחרות המצוינות במשאבי אנוש 2022

תמר יסעור | יו"ר ישראכרט

על תוכנית 'המשפיעות' - קשה להגדיר במילים את העוצמה המצרפית שמתגבשת ועולה במפגשי הקבוצה. בפתיחות, כנות והעמקה, מאתגרת את היכולות האישיות, מפרקת חסמים ויוצרת אימפקט של מוטיבציה ומסוגלות

bottom of page